Як вибрати хороший клей взуттєвої

Навіть найдорожча і якісна взуття під час експлуатації піддається деформації і з часом зношується. Під впливом несприятливих погодних умов будь-яка пара взуття, особливо яку ми носимо щодня, може не витримати навантаження і порватися або почати протікати. В цій ситуації нам на допомогу приходить хороший взуттєвої клей, який без праці склеїть пошкоджену частину взуття і навіть приклеїть підошву. Головна умова вдалого самостійного ремонту взуття – вибрати відповідний клей, який повинен бути надійним і якісним. Якою буває взуттєвої клей, і який з них краще?
Види взуттєвого клею і їх призначення
Існує кілька видів клею для взуття:
1. Наиритовый (полихлоропреновый). Даний тип клею застосовується для склеювання гумової підошви, устілок з повсті. Матеріал верху взуття може бути шкіряним, так і текстильним. Клейовий склад водонепроникний, не боїться морозів, міцний і не вимагає тривалої фіксації склеюваних поверхонь і в цьому його головна перевага. Але не склеїть верх з підошвою з поліуретану.
2. Поліуретановий. Це клей особливої міцності – після нанесення сильно твердне, особливо добре фіксує деталі взуття з пористого матеріалу, оскільки він збільшується в об'ємі. Відмінно клеїть гумову, поліуретанову підошви до верху взуття із синтетики, текстилю, шкіри. Найпопулярніший поліуретановий клей — димаксол, підходящий для ремонту шкіри і гуми. Клейовий склад здатний впоратися з найскладнішими матеріалами, які погано піддаються склеюванню. Слід бути обережним з поліуретановим клеєм – він важко видаляється з поверхні.
3. Каучукоперхлорвиниловый. Застосовується для допоміжних робіт: склеювання текстильних і шкіряних шарів устілок, підклеювання тасьми, приклеювання гумової підошви до верху з дерматину, а також для герметизації. Не стійкий до вологи та морозу, тому більше підходить для ремонту літнього взуття. Для основного ремонту може не підійти.
4. Комбінований. Склад прекрасно справляється зі склеюванням синтетичного або шкіряного верху з підошвою, що герметизує шви.
5. Поліхлорвініловий. До його складу входить шнура поліхлорвінілова смола, надає еластичність, тому даний клей чудово склеює тасьму, підходить для скріплення шарів текстильних взуття та шкіряних деталей. Крім того, він відмінно герметизує носкову частину взуття, захищаючи її від протікання.
6. Універсальний взуттєвої клей. Часто у продажу можна зустріти універсальний взуттєвої клей, який є відмінним варіантом для дрібного ремонту взуття: підклеїти підошву або приклеїти невелику деталь. Такий клей простий у використанні і дуже ефективний, підходить для склеювання будь-якій поверхні, випускається в невеликих упаковках.
Якими властивостями повинен володіти хороший клей для взуття:
· клейовий склад повинен скріплювати деталі взуття, незалежно від їх товщини;
· при склеюванні деталі не повинні деформуватися і втрачати свій зовнішній вигляд;
· клей повинен з'єднувати деталі якісно і довговічно;
· клейові шви повинні бути еластичними;
· з'єднання повинні володіти водостійкістю і морозостійкістю.
Як правильно застосовувати клей для взуття
Щоб якісно відремонтувати улюблену пару і надійно склеїти пошкоджені елементи взуття, необхідно дотримувати деякі правила:
· Необхідно підготувати поверхню для склеювання: знежирити спиртом або ацетоном, а потім насухо протерти чистою ганчіркою.
· Клей наносити шаром в 2-3 мм. Для деяких видів взуттєвого клею потрібно кілька нанесень.
· Клею необхідно дати час, щоб він висох (приблизно 10 хвилин).
· Тільки тепер можна здавлювати склеювані поверхні. Скористайтеся для їх фіксації вантажем.
· Взуття слід залишити для застигання клею на добу. В основному час скріплення поверхні від 3 до 10 годин.
· Якщо з'явилися надлишки клею – їх слід видалити.
Правильно підібраний клей для ремонту взуття здатний надовго продовжити термін її експлуатації і значно заощадити на послугах ремонтних майстерень. Вибирайте клей, виходячи зі складності роботи і якості матеріалів поверхні, яку будете склеювати. Не економте на якості, надійний клей – запорука довговічності і збереження привабливого вигляду вашої улюбленої пари взуття.